GenelKurabiyeŞekil

Elmalı Kurabiye Şekilleri

Elmalı kurabiye şekilleri ile görsel zevkinize hitap eder. Aynı zamanda bu kurabiyekıyır kıyır ağzınızda dağılan yapısı ile tarçınıyla, ceviziyle, pudra şekeri ve olağanüstü tadıyla efsaneleşmiş olan kurabiyeler arasında yer almayı başarmıştır. Özellikle kış mevsimlerinde yetişen tatlı ve kırmızı elmadan yapıldığı zaman ayrı biz lezzete sahip olsa da senenin her dönemde yapılarak tüketilebilen bir kurabiyedir.

Elmalı kurabiye şekilleri ilk defa önlüğünü takıp mutfağa gireyim de kurabiye yapayım basitliğine sahip değildir. Bunu hepimiz kabul ediyoruz. Özellikle de yoğuracağınız hamurun kıvamını tutturmak, bazı kişilerde ikinci defa hamur yoğurma denemesini getirmiştir. Bu konuda eğer sorun yaşıyorsanız sizler için kurabiye yapmanın püf noktalarından elmalı kurabiye nasıl yapılır yazımızda bahsetmiştik. Bize göre kurabiye yapımında ihtiyacınız olan bu işi birkaç defa yapmış olmanız değildir. Doğru tarifi bulmaktır.

Elmalı kurabiye için tek bir yöntem yoktur. Bunlar tariften tarife göre farklılık gösterir ve farklı şekillerde yapılarak sunum yapılır. Bu nedenler sizlere en fazla uyum sağlayacak olan kurabiye şekilleri kapsamında bu makalemizi derlerdik. Üstüne üstük sizlere vereceğim tarifler arasında Elmalı kurabiye şekilleri hakkında farklı ilham verici şekillerde elde edebilirsiniz. Diğer yazılarımızda sizler ile paylaşmış olduğumuz tarifler doğrultusunda şimdi anlatacağımız 4 farklı kurabiye şekillerden görsel zevkinize hitap edeni seçebilirsiniz.

Elmalı Kurabiye Şekilleri

Pastaneden alınmış kadar lezzetli olabilecek bir elmalı kurabiye nasıl yapılır? Hangi malzemeleri kullanmalıyım? İşte bu sorularınıza cevap niteliği taşıyacak buram buram tarçın kokuları ile elmalı kurabiye şekilleri

Mini Porisyon elmalı Kurabiyeler

Çayınız ve kahvenizi hazırlayın bu mini porsiyonlu kurabiyeler ile misafirlerinizi etkileyerek. Konu komşuyu kıskandıracaksınız. Üstüne üstlük yerken kalori sorunu yaşamayacaksınız. Bunlar tam olarak ikram edilmeye layık normal kurabiyelere göre içinde dopdolu elmalı harcı ve küçük hamuru ile elma tadını muhteşem bir biçimde hissedeceksiniz.

Elmalı Atom Kurabiye

Eğer elmalı kurabiye şekilleri verirken klasik tarz şekillerden sıkıldı iseniz ve farklılık istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey bir limon sıkacağıdır. Bu teknikten faydalanarak hem kusursuz hem de pratik bir şekilde kurabiyelerinize şekil verebilirsiniz.

Kıyır Kıyır Elmalı Kurabiye

Eğer sizlere hayalinizdeki kurabiyenin tarifini sorsam muhtemelen kıyır kıyır ağızda dağılan bir cevap alacağımdan hiç şüphem yok.

Elmalı Kesme Kurabiye

Kat Kat kurabiye hamurunuzu açarak ve aralarına elmalı harç sürerek bu benzersiz şekli elde edebilirsiniz. Diğer elmalı kurabiye şekillerinden oldukça farklı olan bu kurabiyenin tadı da şekli kadar güzeldir.

Şekli Şahane Elmalı Kurabiye

Özelikle de kalburabastı tatlısının şekline benzeyen bu kurabiye değişik mutfak eşyalar ile beraber sunum yaparak kendinizi şımartabilirsiniz.

Elmalı Tepsi Kurabiye

Özellikle zahmetsiz bir biçimde kurabiye yapmak isteyenler için önereceğim kurabiye çeşitleri arasında yer alıyor. İki bezeye ayırmış olduğumuz kurabiye hamurunu bir bezesini tepsinize alarak üzerine harç sürmelisiniz. Daha sonra ise üst kat için ise diğer ayırdığınız bezeyi rendelemeniz yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın.